Oczywiście podsumowania udanego sezonu 2018/2019 w wykonaniu „rekordzistów” nie może zabraknąć, natomiast tegoroczne święto biało-zielonych będzie mieć szczególny charakter.

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe „Rekord” obchodzi 25-lecie swojego istnienia, zatem w środowe popołudnie (19 czerwca br.) pojawią się jubileuszowe akcenty. A tak nawiasem, któż mógł przypuszczać ćwierć wieku temu, że mały podówczas klub, założony przez pasjonatów i animatorów sportu z Lipnika, urośnie do takich rozmiarów? Być klubem o fundamentalnym znaczeniu dla naszego miasta – Bielska-Białej, być marką rozpoznawalną w całym kraju, a gdy spojrzeć na rolę odgrywaną w polskim futsalu – jego pierwszą siłą!

Tylko w bieżącym sezonie nasi futsalowcy sięgnęli (chronologicznie) po Superpuchar i Puchar Polski oraz mistrzostwo Kraju. W rozgrywkach UEFA Futsal Champions League „rekordziści” przebili się do fazy Elite Round, co jest równoznaczne z miejscem wśród 16-stu najlepszych ekip na Starym Kontynencie. Zdobyciem Pucharu Polski i awansem na szczebel ogólnokrajowy doskonale wpisali się w jubileuszowe ramy III-ligowi futboliści. Panie w swoim debiutanckim sezonie utrzymały status zespołu Ekstraligi Futsalu Kobiet, a na zielonej murawie bielszczanki zajęły bardzo dobre, drugie miejsce w pierwszych dla siebie i klubu rozgrywkach na poziomie I ligi. Nie zapominamy o młodzieży z Cygańskiego Lasu, „odświeżając” cztery tytuły Młodzieżowych Mistrzów (Mistrzyń) Polski w futsal, na pięć możliwych.

I jak tu się nie cieszyć, nie świętować, zwłaszcza u progu wielce zasłużonych wakacji? Zatem serdecznie zapraszamy do przyjścia na obiekt przy Startowej 13 wszystkich zawodników i zawodniczki, szkoleniowców, działaczy i po prostu – sympatyków Rekordu. O godz. 17:00 rozpoczniemy część oficjalną, w której poznamy m.in. nazwiska MVP sezonu u futsalowych mistrzów Polski oraz w ekipie III-ligowych futbolistów. Tam także dowiemy się do kogo trafią: złoty, srebrny i brązowy but, przyznawane najlepszym snajperom klubu w minionych rozgrywkach ligowych. Nie może zabraknąć stricte sportowego akcentu, stąd pokaz futbolowej żonglerki, a może raczej tzw. freestyle’u, zaplanowano także szereg ciekawych potyczek piłkarskich.

Zapraszamy!!!

TP