Piłka nożna | 25-06-19

Dawid – dzięki

Na 199-ciu występach ligowych w biało-zielonych barwach zatrzymał się licznik gier Dawida Ogrockiego.

Dobiegająca końcem czerwca br. umowa zawodnika z klubem, za obustronnym porozumieniem, nie została przedłużona. Skrzydłowy trafił do Rekordu z bialskiej Stali jeszcze wieku juniora, w 2008 roku. W klubie z Cygańskiego Lasu D. Ogrocki spędził 10 lat, z dwusezonową przerwą na występy w II-ligowym Nadwiślanie Góra. Seniorski debiut w Rekordzie popularny „Ogro” zaliczył na czwartoligowych boiskach, gdy szkoleniowcem naszego zespołu był Wojciech Borecki. W sumie tych spotkań o ligowe punkty Dawida-„rekordzisty” uzbierało się 199, w statystykach strzeleckich widnieje 45 zdobytych goli. Jeden z nich był szczególnej wagi i rangi, gdy 30 czerwca 2013 roku biało-zieloni zmierzyli z Górnikiem Piaski w barażu o awans do III ligi. „Ogro” w 41. minucie spotkania strzelił gola dającego „rekordzistom” prowadzenie. Potyczka zakończyła się remisem 1:1, ale w konkursie rzutów karnych skuteczniejsi (5:3) okazali się wówczas bielszczanie.

– Praca, rodzina, to podstawowe powody, dla których nie starałem się o przedłużenie umowy, a poza tymnowy impuls także się przyda – wyznał D. Ogrocki, który bynajmniej nie zamierza wieszać piłkarskich butów na kołku. Dawid - za tych dziesięć lat gry pełnej zaangażowania – wielkie dzięki i powodzenia!