Sezon futsalowy jest na tym etapie, iż coraz rzadziej trafiają się spotkania o znikomej stawce.

***

Od godzin porannych, a dokładniej od 9:00, w hali przy Startowej rywalizować będą 18-stolatkowie chorzowskiego Cleareksu, rudzkiej Gwiazdy, MOSiR-u Stali Zabrze oraz Rekordu. Gra toczyć się będzie o dwa premiowane awansem miejsca w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18. Po pierwszej części zmagań, turnieju w Rudzie Śląskiej z początku stycznia br., jeszcze żaden z zespołów nie ma gwarancji wyjazdu do Unisławia pod koniec lutego. Najmniej prawdopodobny jest awans do finałowych zawodów młodych zabrzan, co wcale nie znaczy, że np. właśnie mecze ze Stalą okażą się „języczkiem u wagi”. My w każdym razie mocno liczymy na przewodzących w tabeli grupy 6. podopiecznych Andrzeja Szłapy.

***

Jedenaście miesięcy temu „rekordzistki” fetowały cokolwiek sensacyjny awans do Ekstraligi Futsal Kobiet. Mniej więcej w tym samym czasie ekipa TS ROW Rybnik fetowała futsalowe mistrzostwo kraju. Po sobotnim meczu (start o godz. 18:00) w Hali w Cygańskim Lesie jeden z tych zespołów opuści elitę! Bielszczanki mają ten handicap nad rywalkami, że lokują się na wyższej, piątej pozycji w tabeli – to po pierwsze. Po drugie zaś, biało-zielone mają „w zanadrzu” grudniowe zwycięstwo nad rybniczankami odniesione na ich boisku, dość przekonujące w rozmiarach – 8:3. Spośród argumentów przemawiających za podopiecznymi Samuela Jani oraz Marcina Trzebuniaka celowo pomijamy atut własnego parkietu. Sześć zdobytych przez nasze zawodniczki punktów, to w komplecie dorobek… ze spotkań wyjazdowych. Co ciekawe, identyczną rangę i wagę, jak bielska konfrontacja, ma spotkanie w grupie północnej EFK, pomiędzy AZS UW Warszawa i Gwiazdą Toruń.

***

Miłośników futsalu w międzynarodowym formacie tym razem musimy zaprosić na Opolszczyznę. W sobotę w stolicy regionu, nazajutrz w Nysie, biało-czerwoni zmierzą się z brązowymi medalistami ostatnich ME w Słowenii – reprezentacją Rosji. Oba spotkania transmitowane będą przez związkowy portal Łączy Nas Piłka, początek obu o godzinie 17-ej. My z uwagą będziemy się przyglądać występom Michała Kałuży, Bartłomieja Nawrata i Michała Kubika. A skoro o „rekordzistach”, w przerwie pierwszej z potyczek odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. Zatem w sobotnie, późne popołudnie poznamy rywala biało-zielonych, którzy bronią pucharowego trofeum.

TP/foto: MŁ