Druga kolejka w I lidze kobiet, gr. południowej, a w niej bielszczanki mierzyły się z mocną ekipą krakowskiej Wandy.

Wanda Kraków – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

0:1 Franaszek (55. min, z rzutu karnego)

1:1 ... (88. min.)

Rekord: Kuś – Bysko, Chrząszcz, Polnik (75. Marchewka), Kubica, Mandla, Madeja (65. Klos), Franaszek (60. Moskała), Nowacka, Chóras (65. Bułka), Kaim

Na inaugurację zespół z Nowej Huty ograł na wyjeździe rybnicki ROW, co w jakimś stopniu stanowiło o skali trudności, przed jaką stanął zespół z Cygańskiego Lasu. Zgodnie z przewidywaniami faworyzowane gospodynie podyktowały tempo i warunki gry w pierwszych 15-20 minutach. Z biegiem czasu spotkanie uspokoiło się i toczyło nawet przy lekkiej przewadze gości. – Co nie zmienia faktu, że cała pierwsza połowa była szarpana, nerwowa i niemal bez bramkowych sytuacji – ocenił pierwsze trzy kwadranse Marcin Trzebuniak, szkoleniowiec biało-zielonych. Warto odnotować, że dopiero w końcówce tej części spotkania oba zespoły stworzyły po jednej, relatywnie klarownej, sytuacji. Uderzenie Aleksandry Kaim obroniła bramkarka Wandy, w odpowiedzi krakowianki pokpiły sprawę w samym finale akcji.

Początkowa faza drugiej połowy ułożyła się pomyślniej dla bielszczanek, które wreszcie częściej stosowały swój firmowy wariant w ofensywie, czyli grę skrzydłami. Niestety jednak zawodziła strzelecka skuteczność „rekordzistek”. Z kilku dogodnych okazji, pośrednio wykorzystana została tylko jedna. Po minięciu dwóch rywalek sfaulowana została w polu karnym Wioletta Mandla. Podyktowaną „jedenastkę” na gola zamieniła Agnieszka Franaszek. Cały wcześniej nakreślony i konsekwentnie realizowany plan na ten mecz posypał, się gdy doszło do wymuszonych kontuzjami zmian w zespole gości. Po zejściu z boiska Anny Chóras i Małgorzaty Polnik oraz zmianie ustawienia „rekordzistki” dały się zepchnąć do głębokiej defensywy. Podopieczne M. Trzebuniaka dziarsko i ofiarnie broniły się do 88. minuty. Po serii trzech kornerów z rzędu krakowianki dopięły swego, doprowadziły do wyrównania.

Pomeczowa opinia trenera – Marcin Trzebuniak: - Mecz taki, jak poziom tej ligi – wyrównany. Mieliśmy momenty, w których osiągaliśmy przewagę w polu, a już na pewno mieliśmy więcej sytuacji do zdobycia goli od gospodyń. Na tym poziomie rozgrywkowym jedna bramka to zbyt niska zaliczka na poczet zwycięstwa. Taką przewagę szalenie trudno jest obronić.