SMS | 23-12-18

Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w futsalu (rocznik 2009)

Jedni walczą o prymat w kraju, inni w regionie.

Cykl turniejów w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Śląska zainaugurowali 9-latkowie. Turniej odbył się w Rudzie Śląskiej-Halembie, a jego gospodarzem była miejscowa Gwiazda.

Wyniki spotkań „rekordzistów”:

SMS Ruda Śląska – Rekord Bielsko-Biała 3:1; gol F. Kamiński

Gwiazda Ruda Śląska – Rekord B-B 4:0

Odra Centrum Wodzisław Śląski – Rekord B-B 0:4; Hankus – 2, Przeliorz, Szatanik po 1

Akademia Futsalu Pyskowice – Rekord B-B 5:6; Szatanik, Czwiorok po 3

Rekord: Kamil Szlagor - Wiktor Szatanik, Norbert Szatanik, Karol Przeliorz, Miłosz Czwiorok, Hubert Brandys, Franciszek Kamiński, Franciszek Hankus, Antoni Żmuda

Końcowa kolejność:

1. SMS Ruda Śląska
  2. Gwiazda Ruda Śląska
  3. Rekord Bielsko-Biała
  4. Akademia Futsalu Pyskowice
  5. Odra Centrum Wodzisław Śląski

Opinia trenera – Jakub Habdas: - Poza skróconym czasem gry (12 minut), przedłużonym karnym, który dyktowany był po czwartym faulu i każdym następnym oraz przybliżonym miejscu jego wykonania, przepisy nie różniły się niczym od profesjonalnego futsalu. Bardziej niż na wyniku zależało nam na rozwoju, dlatego nasi młodzi zawodnicy (poza bramkarzem) grali na różnych pozycjach, każdy w tym samym wymiarze czasowym. Gra wyglądała różnie, po kilku naprawdę dobrych minutach potrafiliśmy popełnić kilka prostych błędów własnych przez co często traciliśmy bramki. Cieszy fakt, że potrafiliśmy podnieść się przy wyniku 0:2 w meczu o trzecie miejsce z drużyną z Pyskowic. Najważniejsze, że kolejne minuty zaliczone, doświadczenie zebrane, a wnioski będziemy wyciągać od początku Nowego Roku.

Turniej w relacji serwisu internetowego Śląskiego Związku Piłki Nożnej.