SMS | 30-03-19

UEFA Futsal Euro U-19 – dzień III

Polscy 19-latkowie z awansem do wrześniowych finałów Mistrzostw Europy w futsalu!

W składzie biało-czerwonych istotne role odegrali trzej „rekordziści” – Krzysztof Iwanek, Michał Groń i Konrad Jekiełek. We wcześniejszych spotkaniach turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Tampere, młodzi Polacy ograli gospodarzy – reprezentację Finlandii 3:1 oraz Kazachstan 5:1. Do pełni szczęścia (czyt. awansu) podopiecznym Łukasza Żebrowskiego trzeba było wygranej z Francuzami. Polacy objęli prowadzenie w tym nerwowym spotkaniu po trafieniu Pawła Lisińskiego z 15. minuty, w 30. minucie do wyrównania doprowadził Ibrahima Niakate. Gola na wagę zwycięstwa i awansu, przy niemałym udziale K. Iwanka, na 5 i pół minuty przed końcową syreną strzelił Tomasz Palonek. Tym samym biało-czerwoni wezmą udział w historycznym, bo pierwszym turnieju finałowym UEFA Futsal Euro U-19, który odbędzie się w terminie 8-14 września br., na Łotwie. Obok gospodarzy i Polaków w zawodach udział wezmą reprezentacje: Chorwacji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Rosji i Ukrainy.