Mistrzowie Polski zainaugurowali serial letnich gier kontrolnych.

Rekord Bielsko-Biała – Sokół Chmielnickij 5:3 (4:0)

3:0 Biel (26. min., z przedłużonego rzutu karnego)

5:2 … (53. min.)

5:3 … (67. min.)

grano 2 x 35 minut (bez zatrzymywania zegara)

Rekord: Nawrat (Kałuża) – Popławski, Bondar, Budniak, Marek, Janovsky, Kubik, Surmiak, Biel, Mura, Dudek, Alex Viana, Gąsior

Oba zespoły spotkały się już przed rokiem, przy okazji wrocławskiego turnieju Beyer Futsal Masters. Wówczas wobec chorób układu pokarmowego przetrzebieni „rekordziści” ulegli czołowej ekipie ukraińskiej Ekstraligi 3:5. Co więcej, rezultat po pierwszej połowie brzmiał … 0:4, deja vu?

To właśnie młodzi Ukraińcy poszli na pierwszy ogień w letnich przygotowaniach bielszczan, i to ogień w niemal dosłownym sensie. Po gospodarzach, dynamice ich akcji, widać było jak bardzo głodni są gry. Kapitan mistrzów kraju – Jan Janovsky, zwykle dość oszczędnie zwykł dozować bramkowe emocje, tymczasem w nieco ponad kwadrans skompletował „dwupak”. Wpierw po precyzyjnym uderzeniu w długi róg bramki gości, potem dobijając strzał Łukasza Biela. Ten ostatni podwyższył prowadzenie Rekordu dokładnym strzałem z przedłużonego rzutu karnego, co tylko dowodzi, że gracze Sokoła raczej nie przebierali w środkach. Wynik meczu do przerwy ustalił Michał Kubik, wykorzystując otwierające podanie Kamila Surmiaka.

Po roszadach personalnych zadysponowanych przez Andrzeja Szłapę w drugiej części biało-zieloni już tak składnie i efektownie nie prezentowali się. Co najistotniejsze jednak, każdy z zawodników zaliczył swoją dawkę minut spędzonych na parkiecie. Swój nieoficjalny debiut zaliczyli: Jan Dudek, Giulio Mura i Alex Viana, który pobyt na parkiecie zaakcentował bramką na 5:0. Po zgraniu piłki przez jednego z kolegów,  ulokował ją w lewym górnym rogu bramki rywali. Tego, że czas na pracę przed startem w turnieju Futsal Champions League trzeba będzie poświęcić m.in. na doskonalenie gry w obronie, potwierdziły dwa indywidualne błędy, po których ekipa z Chmielnickiego zredukowała starty. Trzecie trafienie Sokoła padło w trakcie gry gości z lotnym bramkarzem.

Już w niedzielę, lotem do stolicy Katalonii, bielszczanie rozpoczną kolejny treningowy mikrocykl. W tym czasie „rekordziści” rozegrają dwa mecze kontrolne z aktualnymi wicemistrzami Hiszpanii, trzecią drużyną tegorocznego Final Four UEFA Futsal Cup – FC Barcelona. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w czwartek, 9 sierpnia br., o godz. 19:00, rewanż nazajutrz.