Piłka nożna | 04-08-18

Rekord B-B – Górnik II Zabrze 3:0 (1:0)

To było udane dla "rekordzistów" otwarcie sezonu.

Czy to Rekord tak silny, czy rezerwy Górnika takie słabe? Na odpowiedź na tak postawione pytanie przyjdzie pewnie poczekać przez jakiś czas. Prawdziwa weryfikacja mocy nastąpi po kilku kolejkach sezonu. Natomiast „na teraz” odpowiedź w kwestii zabrzan brzmiałaby tak – coś jest na rzeczy ze słabością „dwójki” Górnika, jeśli najjaśniejszą postacią w ich szeregach był 18-letni golkiper – Jakub Szymański. Bez kilku wybornych interwencji bramkarza wynik końcowy byłby już dla gości kompromitujący. Na tym tle „rekordziści” zaprezentowali się niczym sprawnie działająca maszyna, w której należycie funkcjonują wszystkie tryby. I w zasadzie na wyróżnienie po tym meczu sumiennie zapracował każdy z biało-zielonych, ale np. nie sposób nie zauważyć renesansu formy Dawida Ogrockiego (na zdjęciu). O ile w pierwszej części w działaniach skrzydłowego gospodarzy było trochę chaosu, to już w drugiej odsłonie, nie dość, iż miało się wrażenie, że jest na boisku wszędzie, to jeszcze każde z jego zagrań miało sens, niosło jakąś korzyść.

Skoro już weszliśmy w sferę indywidualnych cenzurek, to warto podkreślić udane wejście do zespołu tercetu ex-stalowców – Marcina Czaickiego, Marcina Wróbla i Konrada Karety. Jednak tego, że wymienione trio potrafi zademonstrować poziom, co najmniej trzecioligowej czołówki, wiedział niemal każdy. Ale już za udany debiut w środku obrony Piotra Wyroby, trzeba wychowanka Rekordu pochwalić. I tak można byłoby listę „do odznaczeń” wydłużać, ale nie o to chodzi. Wróćmy do wstępu – czas weryfikacji dopiero nadejdzie. Bo przypomnieć warto sytuację z 50. minuty, gdy przy stanie 0:1 Marcin Urynowicz uderzył w słupek. Wprawdzie dwie minuty później odpowiedzieli drugim golem w spotkaniu, ale gdyby napastnik Górnika II trafił na 1:1 ….? Niech będzie to niczym memento dla tych, którzy chcieliby zachłystywać się sobotnim zwycięstwem.

Składy
Żerdka – Żołna, Wyroba, Kareta, Caputa, Gleń, Hilbrycht (87. Madzia), Szymański, Ogrocki (68. Sobik), Czaicki (82. Czernek), Wróbel (78. Kozina) Szymański – Jaksik, Surowiec, Karwot, Kulanek, Pawłowski (65. Wojdanowski), Kubica (87. Pola), Kopia (78. Staśkiewicz), Cybulski (65. Jaworski), R. Wolsztyński, Urynowicz
 żółte kartki
'42 Wróbel, '68 Żołna, '83 Hilbrycht '42 R. Wolsztyński, '42 i '84 Karwot
 czerwone kartki
'84 Karwot

Koniec meczu.

90+3. "Setka" Glenia, ale górą bramkarz.

90+1. Okazja Koziny, ale młody napastnik na spalonym.

89. Sobik wygrywa przebitkę, ale strzał z zerowego kata, to była chyba jednak przesada.

87-88. Ostrzał bramki rezerw Górnika, uderzali Czernek i Sobik.

85. W kontrze Rekord, Gleń przeciągnął niestety ostatnie podanie.

83. Faul taktyczny Hilbrychta i kartka; Karwot wznawia bez gwizdka, za co ujrzał drugą żółtą kartkę.

81. Szymański zaprzepaścił wyśmienitą szansę, z 5-ciu metrów trafił w bramkarza.

79-80. Defensywa Rekordu nadal spisuje się bez zarzutu.

78. Zmiany.

77. Kolejna, składna akcja sfinalizowana precyzyjnym strzałem Hilbrychta spod linii 16-stu metrów.

75-76. Bielszczanie długo i skutecznie utrzymują się przy futbolówce.

73. Przerwa na uzupełnienie płynów.

72. Dobre zagranie Wyroby do Wróbla, wolny na połowie przyjezdnych.

70. Twardo w defensywie Caputa, sprytnie w środku pola Szymański, w sumie - rozumna gra w defensywie bielszczan.

68. Pierwsza zmiana w Rekordzie.

66. Nad poprzeczką Urynowicz.

65. Podwójna zmiana w ekipie gości; rzut wolny dla"górników" z 20-stu metrów.

63. Wzorowo we własnym polu karnym Caputa i Kareta, ale i tak rzut rożny, po nim Żerdka na przedpolu.

62. Ogrocki przegrał pojedynek z Szymańskim!

61. Strzał Hilbrychta łatwo wyłapany przez bramkarza.

60. Czaicki wysoko nad bramką z rzutu wolnego.

59. I jeszcze jedne po strzale Czaickiego; nad bramką Hilbrycht.

58. Kolejna efektowna akcja gospodarzy, w rolach głównych - Czaicki i Szymański; mamy korner.

55. Po akcji Ogrockiego - rzut rożny.

54-55. Akcje zabrzan straciły nieco na impecie.

52. Fantastyczna odpowiedź "rekordzistów" na fragment przewagi gości.

52. Ależ akcja "rekordzistów"! Gleń do Żołny, przedłużenie do Ogrockiego, który natychmiastowym uderzeniem pokonał bramkarza!

50. Z impetem wpadł w pole karne Urynowicz, z kąta ostre uderzenie, piłka po palcach Żerdki odbija się od słupka!

48. Wreszcie uaktywnili się gospodarze.

47. Rzut rożny dla Górnika II.

46-47. Bielszczanie chyba jeszcze nie weszli w drugą część, goście są aktywniejsi.

46. Wznawiają "rekordziści", bez zmian po obu stronach.

45+1. Koniec pierwszej połowy, to były całkiem ciekawe trzy kwadranse.

43. W kontrataku Czacki z Wróblem.

42. Trzy kartki "karą" za zamieszanie z udziałem niemal całych jedenastek.

40. Żołna z Wyrobą powstrzymują Urynowicza, ale korner dla Górnika II.

39. Z dystansu Szymański, wysoko nad bramką.

38. Popisy techniczne Czaickiego.

37. Gleń skutecznie powalczył o rzut rożny; kiepska wrzutka Szymańskiego i od razu kontra gości.

37. Ładne wyjście z własnej połowy Wyroby.

35. Gra II linii Rekordu może się dzisiaj podobać.

32. Świetnie uderza głową Kareta, instynktownie broni golkiper rezerw Górnika.

31. W kontrze Czaicki z Ogrockim - rzut rożny dla gospodarzy.

29. Solówka Ogrockiego kończy się na obrońcach, w odpowiedzi sam na sam z Żerdka jest Urynowicz, górą bielski bramkarz!

28. Zerwał prawym skrzydłem Gleń; efektowna próba strzelecka Wróbla, gorzej z celnością.

25. Cybulski obok bramki Rekordu z niewielkiej odległości.

24. Ogrocki wybija piłkę na korner, choć zamysł był inny; na przedpolu Żerdka.

22. Spotkaniu przygląda się nieco ponad stu wytrwałych i odpornych na tropiki kibiców.

21. Rzut wolny Górnika II na połowie Rekordu; dośrodkowanie kompletnie nieudane.

19. Obok bramki z dalszej odległości Czaicki.

17. Niecelnie z dystansu Ogrocki.

16. Wrzutka z rzutu wolnego Czaickiego, idealnie na głowę Wróbla - goooool!

16. Za nami kwadrans gry toczonej w żywym tempie.

12. Ależ petarda Hilbrychta, świetna interwencja w bramce Szymańskiego.

11. Bardzo poważny błąd Wróbla, który podał Wolsztyńskiego, ten do Urynowicza - gol, ale na szczęście gracz Górnika II na spalonym!

3-8. Minuty pod znakiem lekkiej przewagi gospodarzy, przepraszamy za chwilową przerwę w relacji, nawet sprzęt, elektronika zawodzi w upale.

2. Faul na Ogrockim ok. 25 metrów od bramki gości; strzał Szymańskiego broni ... Szymański.

1. Rozpoczynają zabrzanie.

0. 31 stopni Celsjusza (w cieniu) mówi wszystko o temperaturze przed zawodami.

Oba zespoły zagrają o trzecioligowe punkty już po raz jedenasty. Z dziesięciu dotychczasowych gier zabrzanie wygrali jedną, dwukrotnie doszło do podziału punktów, z pozostałych siedmiu zwycięsko wychodzili bielszczanie. Ale to nowy sezon, nowe otwarcie, nowe nadzieje i wielu nowych ludzi po obu stronach. „Dwójką” Górnika dowodzi całkiem nowy sztab szkoleniowy, z trenerem Piotrem Gierczakiem na czele, u „rekordzistów” z kolei sporo zmian w kadrze zawodniczej. Gospodarze wystąpią w strojach zielonego koloru, zabrzanie na biało; sędziuje – Owsiany z Opola. Przypominamy, nasza relacja nie wymaga tzw. autoodświeżania. Początek meczu o godz. 15:00.