Piłka nożna | 10-11-18

Rekord B-B – MKS Kluczbork 1:1 (1:1)

Punkt bez satysfakcji, tak mogą powiedzieć po meczu oba zespoły.

Bielszczanie szybko i łatwo osiągnęli bramkowe prowadzenie, chyba nawet za szybko i zbyt łatwo. Bynajmniej nie było jednak tak, żeby gospodarze osiedli na laurach zaraz po trafieniu Damian Hilbrychta. Do 35-40 minuty spotkania byli lepszym zespołem, grającym na swoich warunkach i według swojego pomysłu. Zdeprymowani błyskawiczną utratą bramki przyjezdni przez lwią część pierwszej części ograniczali się do tego, aby straty nie sięgnęły wyższych rozmiarów. Z czasem jednak goście zorientowali się, że nie taki diabeł straszny… Jeszcze przed końcowym gwizdkiem arbitra piłkarze MKS-u zdecydowanie natarli i w efekcie zdążyli zejść do szatni ze znacznie korzystniejszym wynikiem. Co więcej, doszukali się luk w bielskich szeregach, co wyraźnie objawiło się już po przerwie.

Przez kilka, kilkanaście minut kibice oglądali obraz wyrównanej, ale stojącej na przeciętnym poziomie gry. Z czasem jednak dość i schematycznie poruszający się w środku pola oraz na skrzydłach „rekordziści” musieli truchleć o końcowy rezultat. W kwintesencji to podopieczni Dariusza Surmińskiego byli bliżej zdobycia kompletu punktów. W paru sytuacjach na wysokości zadania stanął w bramce Bartosz Kucharski, acz sprawiedliwie trzeba zaznaczyć, że i goście mają co zawdzięczać po tym meczu Konradowi Skuzie.

Tym remisem biało-zieloni podtrzymali serię meczów bez porażki, nawet przedłużyli ją do sześciu spotkań. To niewątpliwy pozytyw potyczki z MKS-em. Trzeba natomiast wytknąć bielszczanom „grzech” zaniechania. Tak po pięściarsku rzecz ujmując, gdy masz rywala niemal w narożniku, nie pozwól mu uciec, a tym bardziej kontrować.

Składy
Kucharski – Kasolik, Rucki, Kareta, Żołna (70. Sobik), Gaudyn, Wyroba, Czernek (70. Szymański), Hilbrycht, Gleń, Wróbel Skuza – Orłowicz, Gierak, Dyr (66. Węglarz), Nitkiewicz, Gadecki (72. Glanowski), Sobala, Jelonek, Makowski (90. Okraszewski), Lewandowski (77. Jaszczak), Reisch
 żółte kartki
'20 Gadecki, '40 Gierak

Koniec meczu.

90+2. Z kontrą wyszli Szymański i Kasolik.

90+1. Rucki szybszy od Reischa, ale jest rzut rożny dla przyjezdnych; przeciągnięte dośrodkowanie Nitkiewicza.

90. Kontra gości - okazja Jaszczaka (?), broni Kucharski.

89. Hilbrycht dał się uprzedzić  w polu karnym Jelonkowi.

88. Z kąta uderza Jaszczak, pewnie broni Kucharski.

86-87. Niby oba zespoły są w ofensywie, tyle że niewiele z niej wynika.

84-85. Na placu gry dominuje chaos.

83. MKS w kontrze trzech na dwóch, świetnie reaguje wyjściem z bramki Kucharski.

81. Korner dla gości; Reisch głową nad bramką.

80. Gaudyn nie dał się przedryblować Makowskiemu, od bramki gospodarze.

77. Kolejna zmiana w ekipie z Kluczborka.

77. Dośrodkowanie Sobika "bez adresu".

75. Ciekawą akcję MKS-u "spalił" Nitkiewicz.

74. Wyroba blokuje strzał Makowskiego.

71. Po centrze Sobika korner dla bielszczan; piąstkuje Skuza.

70. Podwójna zmiana u gospodarzy.

70. Rzut rożny MKS-u, na miejscu jest Żołna.

68. Po głowce gracza gości Kasolik wybija piłkę z linii bramkowej! Za moment Kucharski wygrywa sytuację sam na sam z Makowskim!

68. Pod naciskiem Węglarza piłkę na róg wybija Rucki.

66. Pierwsza zmiana w meczu.

63-64. Goście bynajmniej nie ograniczają się wyłącznie do obrony wyniku.

62. Bardzo niecelna riposta Nitkiewicza.

61. Z powietrza strzela Wróbel, nieznacznie nad poprzeczką.

59-60. Gospodarze zaczynają się śpieszyć, jednak wyraźnie "kuleje" dokładność.

57. Długo holował piłkę Gleń, ale jest efekt w postaci kornera; spore zamieszanie w polu bramkowym MKS-u.

55. Lewandowski ograł Wyrobę, ale niebezpieczeństwo zażegnuje Rucki.

54-55. Na boisku coraz głośniej, ale też całkiem ciekawie.

53. Czenek do Kasolika - uderzenie, po którym goście mogą mówić o szczęściu - tylko korner. Świetnie główkuje Kasolik, jeszcze lepiej broni Skuza.

51. Korner po strzale Hilbrychta; wybija Sobala.

50. Po wrzutce Makowskiego na róg wybija futbolówkę Rucki; Jelonek nie trafił w piłkę w niezłej sytuacji.

47. Ofensywne przewinienie Wróbla na Sobali.

47. Mocne uderzenie Wyroby, piłka leci wysoko nad bramką.

46. Centra Wróbla, po niej rzut rożny.

46. Wznawiają "rekordziści".

Koniec pierwszej części. Tylko końcowe minuty należały do zespołu z Kluczborka, ale to wystarczyło, aby doprowadzić do wyrównania.

45+1. Rzut wolny z okolicy połowy boiska, dorzut Nitkiewicza, Jelonek wygrywa walkę w powietrzu i lokuje piłkę w bramce.

45. Przyblokowane uderzenie Makowskiego, bez problemu łapie piłkę bramkarz Rekordu.

43-44. Fragment śmielszych ataków gości.

41-42. Niestety coraz mniej futbolu, coraz więcej walki z kosztem dla widowiska.

40. Nazbyt ostre wejście Gieraka w Hilbrychta - wolny z ok. 20-stu metrów i kartka. Skuza efektownie broni strzał Hilbrychta.

38. Korner dla Rekordu.

37. Nitkiewicz trafia w mur, dobitkę pomińmy milczeniem.

36. Przewinienie Karety na Gieraku, tym razem szansa na bezpośrednie uderzenie.

35. Faul Kasolika, okazja dla gości do dobrego dośrodkowania; piłkę ekspediuje  w pole Wróbel.

33. Świetne, prostopadłe zagranie Wyroby do Glenia, zabrakło miejsca na tzw. ostatnie podanie.

31. Reprymenda arbitra w kierunku czupurnych - Nitkiewicza i Wyroby.

30. Czernek traci piłkę na rzecz Gadeckiego, ale akcję gości "pali" Reisch.

27. Po wrzutce Żołny na korner wybija Orłowicz; sytuację wyjaśnia głową Gierak.

25. Sobala wygrywa pojedynek z Czernkiem, ale akcja kończy się na kapitanie MKS-u - Nitkiewiczu.

24. Dobrze spod presji w środku pola uwolnił się Wyroba, nadal bielszczanie aktywniejsi w grze.

22. Dośrodkowanie Lewandowskiego, dobrze ustawiony na przedpolu Kucharski.

20. Kartka dla Gadeckiego za faul na Hilbrychcie.

19. Nieudana "solówka" Glenia.

16. Groźną sytuację sprokurował Kareta, kończy się autem dla przyjezdnych.

14. Hilbrycht wywalczył rzut rożny, Skuza broni po główce Wróbla.

14. Gaudyn dał się ograć Makowskiemu, ale Wyroba blokuje uderzenie Nitkiewicza.

13. Nieudana, niecelna centra Lewandowskiego.

12. Ponownie Nitkiewicz wchodzi w kolizję z przepisami i Gleniem; dośrodkowanie z wolnego Hilbrychta, piłka w rękach Skuzy.

11. Nitkiewicz fauluje Glenia przy linii autowej.

8-10. Tempo gry uspokoiło się, co wcale nie znaczy, że jest ślamazarne.

7. Dyr zbyt ostro natarł na Ruckiego, sam przy tym wyraźnie ucierpiał.

6. Twardo potraktowany na środku boiska Wróbel; po kilku sekundach dzisiijeszy jubilat podnosi się z murawy.

3-4. Ekipa z Opolszczyzny wyraźnie zaskoczona takim obrotem sprawy, bielszczanie raczej także nie spodziewali się tak błyskawicznego otwarcia wyniku.

2. Spore zamieszanie po silnym, płaskim dośrodkowaniu Żołny, piłkę z bliska niemal wpycha do bramki Hilbrycht.

2. Po dobrej akcji złożonej z kilku podań korner dla gospodarzy.

1. Rozpoczynają piłkarze MKS-u.

To pierwsze spotkanie obu zespołów w grze o trzecioligowe punkty. Po 15. kolejkach „rekordziści” zajmują 5. lokatę w tabeli, ekipa z Opolszczyzny jest na miejscu 12, z siedmiopunktową różnicą na korzyść bielszczan. Gospodarze wystąpią w strojach koloru białego, przyjezdni na niebiesko; sędziuje – Parysek z Legnicy. Początek meczu o godz. 13:00, a spotkanie toczyć się będzie przy słonecznej, pięknej, choć listopadowej pogodzie.