Piłka nożna | 17-11-18

Rekord B-B – Stilon Gorzów Wlkp. 4:1 (1:0)

Tak okazałej wygranej "rekordzistów" nic nie zapowiadało.

Wygranej w stosunku 4:1 nie zwiastowało nic, no może poza różnicą miejsc dzielących w tabeli bielszczan od okupującego ostatnie miejsce Stilonu. A samo spotkanie zaczęło się dla gospodarzy bardzo pomyślnie, po golu Marcina Czaickiego, który skorzystał na błędzie Patryka Nideckiego. Stracona bramka nie zdeprymowała gości, którzy dość szybko doszli do przekonania, że na boisku nie tak diabeł straszny…Impet i animusz gorzowian mógł wyhamować Marcin Kozina, ale w sytuacji sam na sam z Jackiem Skrzyńskim 17-latek ewidentnie przedobrzył. Nieuzasadniony nadmiar pewności siebie oraz fragmenty niedbalstwa w grze „rekordzistów” spotkały się z „karą” w 57. minucie. Po kornerze, w ogromnym kotle przy tzw. krótkim słupku bramki gospodarzy przyjezdni – konkretnie Michał Chyrek – zdołali dosłownie wepchnąć futbolówkę do siatki. Co oczywiste, wiatr mocno powiał gościom w żagle. Ich śmiałość nakazywała raczej w podopiecznych Kamila Michniewicza upatrywać zespołu bliższego wygranej. W tej fazie spotkania bielszczanom w ofensywie nie wychodziło praktycznie nic. Na szczęście losy meczu odmienili wprowadzeni przez Piotra Jaroszka zawodnicy. Wejście tercetu zmienników w równym stopniu ożywiło poczynania biało-zielonych, co rozstroiło grę obronną Stilonu. Niestety kilka obrazów z końcowych sekwencji meczu potwierdziło, że gorzowianie miewają spore kłopoty z zachowaniem się przy stałych fragmentach rywali, a ich defensywa w żadnym calu nie jest monolitem. Z boiskowych różnic, właśnie ta okazała się największą na korzyść ekipy z Cygańskiego Lasu. No i jakby nie spojrzeć, jakość tzw. ławki rezerwowych wyraźnie była po stronie gospodarzy.

Składy
Kucharski – Żołna, Rucki, Kareta, Caputa, Sobik (70. Ogrocki), Wyroba, Czaicki (74. Czernek), Hilbrycht (89. Madzia), Gleń, Kozina (60. Wróbel) Skrzyński - Nidecki (77. Drame), Taranenko (70. Świtaj), Kaczmarczyk, Jarosz (53. Kraśnicki), Maliszewski, Bednarski, Łaźniowski, Pakuła, Kunowski, Okuszko (57. Chyrek)
 żółte kartki
'43 Gleń, '87 Ogrocki

Koniec meczu.

90+4. Jeszcze jeden atak gospodarzy, którzy zamykają rywali pod ich polem karnym.

90+3. Bielszczanie bezpiecznie i asekuracyjnie, na utrzymanie przy piłce.

90+1. Czernek do Ogrockiego, ten do Wróbla, szybszy jednak bramkarz Stilonu.

90. Z dystansu Bednarski, broni Kucharski.

90. Drame postarał się o rzut rożny dla gości, ale to już raczej "łabędzi śpiew" gorzowian.

89. Madzia za Hilbrychta.

88. Wrzutka Wróbla, "szczupakiem" w krótki róg Ogrocki - goooool!

87. Ogrocki nieprzepisowo zatrzymuje rywala - kartka.

87. Kareta bez ryzyka, na korner.

85. Ładne dogranie Czernka, ale niepilnowany Hilbrycht głową obok słupka z 7-8 metrów.

84. Po tym ciosie gorzowianie już się chyba nie podniosą, choć zmuszony do trudnej interwencji Rucki.

83. Korner wywalczony przez Ogrockiego; po wrzutce Hilbrychta piłkę lokuje w bramce ustawiony na tzw. długim słupku - Ogrocki!

82. Udane wyjście z głębi pola Glenia, który zyskał aut.

80. Groźnie po dośrodkowaniu Łaźniowskiego, spóźnił się nieco z wyjściem Kucharski, ale skończyło się na strachu.

79. Po wrzutce Chyrka pudłuje uderzeniem z woleja Kraśnicki.

77. Czwarta zmiana w Stilonie.

75. Ofensywny faul Chyrka na Capucie, a przyjezdni domagają się "jedenastki".

74. Zmiana w Rekordzie.

73. Od Czaickiego zaczęła się bramkowa akcja, którą celnym uderzeniem z powietrza wykończył Wróbel- goooool!

72. Efektowna szarża Hilbrychta bez wykończenia, zabrakło dośrodkowania.

70. Obaj trenerzy decydują się na kolejne zmiany w składzie.

68. Wreszcie złożona z wielu podań akcja Rekordu, na finał nad bramką uderza Gleń.

63-65. Bez ciekawszych wydarzeń, poza krzykiem i walką w środku pola, nic godnego odnotowania.

62. Hilbrycht prostopadle do Wróbla - spalony.

61. Po główce Hilbrychta broni Skrzyński.

60. Wróbel za Kozinę.

58-59. Bielszczanie wreszcie większą liczbą ludzi ruszyli do ataku.

57. Po dośrodkowaniu z kornera Maliszewskiego goście dosłownie wpychają piłkę do bramki, prawdopodobnym strzelcem - Bednarski.

56. Duże problemy "rekordzistów" po wrzutce Kraśnickiego.

55. "Solówka" Glenia powstrzymana przez Kaczmarczyka; po drugiej stronie wybrona interwencja Ruckiego.

54. Dośrodkowanie Żołny, na posterunku Skrzyński.

53. Wymuszona kontuzją Jarosza zmiana w ekipie gości.

50. Rzut wolny dla gospodarzy z boku pola karnego; Sobik w mur.

49. Czaicki ciut zbyt mocno zagrywa do wbiegającego lewym skrzydłem Caputy, od bramki Stilon.

47. Dynamiczne wejście Żołny, zabrakło miejsca do oddania centry.

46. Wznawiają gorzowianie; bez zmian po obu stronach.

Koniec pierwszej połowy. Bielszczanie nie wprawiają w zachwyt, ale są za to minimalnie skuteczniejsi od rywali.

45+1. Okazja Stilonu - strzał Okuszki bardzo dobrze paruje do boku Kucharski!

45. Przeciągnięte dośrodkowanie Jarosza.

43. Gleń faulem przerywa kontrę Stilonu.

43. Ładne rozegranie Caputy z Gleniem, strzał Koziny trafia w obrońcę.

42. Gleń z dystansu w ... Kozinę.

40. Ofensywne przewinienie na Ruckim.

39. Sobik z narożnika ... uruchamia kontrę Stilonu! Dobrze, że strzał Kunowskiego był łatwy do przewidzenia dla Kucharskiego.

38. Korner gospodarzy po szarży Glenia.

34-35. Nie jest to szturm czy frontalny atak, ale faktem jest, że gorzowianie są o wiele aktywniejsi w ofensywie.

33. Okuszko ograł Karetę, ale z bramki czujnie wybiegł Kucharski.

33. Z kilkunastu metrów, obok bramki Kozina.

31. Szwankuje defensywna gra drugiej linii Rekordu, goście zbyt łatwo docierają pod pole karne.

30. Minimalnie nad poprzeczką z linii pola karnego uderza Nidecki.

30. Znów rzut rożny, tym razem po strzale Bednarskiego.

29. Ze znacznej odległości Pakuła - korner.

28. W opałach bielska defensywa, ale bez takich błędów jak rywale.

27. Kolejny "prezent" od gości - Sobik do Koziny, ale napastnik uderza za lekko i wprost w bramkarza!

25. Rzut wolny z ok. 35-ciu metrów dla Stilonu; po strzale Maliszewskiego bezpiecznie, na korner - Kucharski.

24-25. Gorzowianie już bez animuszu sprzed kilku minut, raczej cofnięci na własną połowę.

23. Wrzutka Hilbrychta z wolnego wprost na głowę Kaczmarczyka.

22. Wyroba z Żołną blokują strzał Jarosza z 20-stu metrów.

21. Czaicki do Hilbrychta, którego w polu karnym ubiegł Kaczmarczyk.

20. Po centrze Hilbrychta piłka w rękach bramkarza przyjezdnych.

18. Ruszył z głębi pola Sobik, ale Gleń nie opanował futbolówki na połowie rywali.

17-18. Od straty gola Stilon przejął inicjatywę.

16. Niecelnie z dystansu Pakuła.

14. Świetny cross Koziny do Sobika, nikt nie podążył ze wsparciem.

14. W natarciu Taranenko, Caputa na rzut rożny.

13. Po dośrodkowaniu z wolnego korne dla gości; bliski trafienia Kunowski.

12. Faul Caputy, przy którym sam ucierpiał.

11. Kolejny błąd Nideckiego, który podał do Czaickiego, bielszczanin popędził w kierunku bramki, minął Skrzyńskiego i pewnym uderzeniem ulokował piłkę w bramce - gol!!!

9-10. Sporo walki, dużo biegania, nie za wiele konkretów z obu stron.

8. Przedarł się lewą strona Pakuła, centra gorzowianina bez adresu.

7. Kozina nie wykorzystał błędu (podania) Nideckiego, zabrakło decyzji o strzale.

5. Caputa z problemami i ze wsparciem bramkarza powstrzymuje Taranenkę.

3. Rzut rożny dla gości; piąstkuje Kucharski.

1. Od razu Kozina powalczył skutecznie o korner; nie trafił czysto w piłkę Rucki.

0. Spotkanie oglądać będzie niespełna stu kibiców, tym piętnastka przybyłych z Gorzowa.

Przed tym spotkaniem bielszczanie, którzy notują serię sześciu spotkań bez porażki, lokują się na 6. pozycji w tabeli. Gorzowianom ewidentnie nie wiedzie się tej jesieni w rozgrywkach III ligi, grupy trzeciej – zajmują ostatnią, 18. pozycję w klasyfikacji. Gospodarze w strojach zielonego koloru, gracze Stilonu na niebiesko-biało; sędziuje – Groń z Zabrza. Początek meczu o godz. 13:00, a spotkanie toczyć się będzie przy słonecznej, ale mroźnej aurze.