Piłka nożna | 14-03-19

To nie będą przelewki

Po inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej w Zabrzu co nieco wiadomo już o rzeczywistej dyspozycji „rekordzistów”.

Sparingi sparingami, zapowiedzi zapowiedziami, a liga – to liga! I jaki obraz biało-zielonych wyłonił się po remisowej batalii z rezerwami Górnika? Na pewno nie jest nieskazitelnie przejrzysty i klarowny. Pierwszych 30. minut potyczki na stadionie w Mikulczycach do zapomnienia przez bielszczan. Te pół godziny do powtórnego oglądania tylko przez… lubiących cierpieć przed monitorem. Ostatni kwadrans pierwszej odsłony na przeciętnym poziomie, co raczej przypisywać należy spowolnieniu tempa przez prowadzących już 2:0 gospodarzy, niż chęci zripostowania przez gości. Za to po przerwie wreszcie doczekaliśmy zdeterminowanych, atakujących z pasją i pomysłem „rekordzistów”. Co ważne – skutecznych i walczących do końca. To tylko dowodzi, że nasi piłkarze znacznie lepiej czują się prowadząc grę, a przynajmniej próbując mieć inicjatywę, niż wyczekiwać na poczynania rywali.

Tym ciekawiej zapowiada się sobotnia, wyjazdowa konfrontacja z Foto-Higieną Gać. Gospodarze są niesłychanie spragnieni punktów. Ich 13. pozycja i 19-punktowy dorobek, wobec sytuacji w dolnych rejestrach II ligi, nie dają gwarancji utrzymania. A jak bardzo podopieczni Marcina Dymkowskiego są sfokusowani na osiągnięciu celu, przekonali się zawodnicy Pniówka. Pawłowicznie grając z przewagą liczebną dwóch ludzi, w jedenastu na dziewięciu (!), dopiero w 88. minucie doprowadzili do wyrównania 1:1. Tym samym również ekipa spod Oławy dowiodła, że „istnieje życie” bez Janusza i Marka Gancarczyków.