Piłka nożna | 06-04-19

Rekord B-B – Agroplon Głuszyna 4:1 (2:1)

Bielszczanie nie zawiedli, zadanie zostało wykonane.

Nikt nie oczekiwał po „rekordzistach” cudu, ot wyjść na boisko i w dobrym, pewnym, przekonującym stylu ograć zespół stojący nad krawędzią spadku. Gol dla gospodarzy „wisiał” w powietrzu niemal od pierwszego gwizdka sędziego. Pasywni, schowani na własnej połowie piłkarze z Głuszyny oddali bielszczanom sporo przestrzeni do prowadzenia gry. Tym samym podopieczni Piotra Jaroszka nie musieli wkładać maksimum energii w zdobywanie terenu. Trzeba było tylko skupić się na dokładnym rozegraniu piłki oraz finalizacji. Wystarczyło jednak, iż na moment nasi zawodnicy rozluźnili szyki obronne, Mateusz Gaudyn nie upilnował Radosława Mikulskiego i goście cieszyli się z „wapna”. Eksplozja radości była jeszcze większa, gdy Marcel Surowiak celnie huknął z 11-stu metrów pod poprzeczkę. Biało-zieloni zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów. Po dwóch bliźniaczo podobnych akcjach zawodnicy Rekordu schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1. Wpierw Kamil Żołna, i tuż przed przerwą Marek Sobik, świetnymi podaniami w pole karne obsłużyli Marcina Kozinę. Niespełna 18-letni napastnik dwukrotnie nie zawiódł.

Jak się okazało był to szczególny dzień, szczególne zawody dla „rekordzisty”. Już po przerwie, po kolejnym doskonałym podaniu K. Żołny, M. Kozina znów znalazł się we właściwym miejscu i czasie w „szesnastce” Agroplonu, kompletując hat-tricka. Dzieła dopełnił optymalnym uderzeniem z rzutu wolnego M. Sobik.

Mimo, iż gospodarze nie stracili w tym meczu gola z gry, nie będziemy wychwalać pod niebiosa bielskiej defensywy. W zasadzie poza R. Mikulskim żaden z piłkarzy z Głuszyny nie stwarzał realnego zagrożenia pod bramką Bartosza Kucharskiego. Natomiast na duże uznanie zasłużyła cała druga linia Rekordu. Rozumna gra, jej arytmia, pomysłowość, dynamika i odpowiedzialność w działaniach destrukcyjnych, to musiało przypaść do gustu.

TP/Paweł Mruczek

Zapis naszej relacji "na żywo":

Agroplon Głuszyna

4

1

Bramki
'22 Kozina, '42 Kozina, '54 Kozina, '64 Sobik (z rzutu wolnego) '20 Surowiak (z rzutu karnego)
 Składy
Kucharski – Gaudyn, Kareta, Jampich, Żołna (84. Waliczek), Gleń (65. Caputa), Madzia, Czaicki, Sobik (72. Brzóska), Czernek (80. Groń), Kozina Cybulko – Słupianek (46. Sobczyński), Czech, Łuczak, Zuzel, Zychowicz (71. Tistek), Dymińczuk (46. Balogun), Surowiak, Kamiński, Lewandowski (84. Łuczka), Mikulski
 żółte kartki
'13 Dymińczuk, '61 Zychowicz. '70 Łuczak, '87 Zuzel

Koniec meczu.

90. Już doliczony czas gry

89. Niecelnie z pola karnego uderza Gaudyn.

87. Zuzel łapie Gaudyna za koszulkę, w efekcie kartka.

84. Ostatnie zmiany w obu drużynach.

82. Brzóska do Gronia, strzał, po którym bielszczanie mają rzut rożny.

80. Groń za Czernka.

78. Z kąta niecelnie Mikulski.

77. Tempo spotkania spadło.

75. Kareta z Madzią "czyszczą" pole karne gospodarzy.

72. Boisko opuszcza Sobik, kapitanem - Żołna.

71-72. Trochę późno przyjezdni zerwali się do ofensywy.

71. Kolejna zmiana w zespole z Głuszyny.

69. "Centrostrzał" Caputy, na posterunku Cybulko.

68. Mikulski wywalczył rzut rożny; bez zagrożenia.

65. Pierwsza zmiana u gospodarzy.

64. Od słupka, "do sieci" przymierzył Sobik - goooool!!!

63. Faul na Gleniu na wprost bramki Agroplonu, odległość - 25. metrów.

61. Kartka dla Zychowicza za faul na Kozinie.

60. Po wrzutce Baloguna na korner wybija piłkę Jampich.

59. Ponownie Gleń zakręcił defensywą gości.

58. Gleń nad poprzeczką.

57. Zblokowany strzał Sobika, ale jest rzut rożny.

55. Nie wydaje się, aby ekipa z Opolszczyzny mogła się podnieść po tym ciosie.

54. Wrzutka Żołny w pole karne i znów doskonale odnajduje się w nim Kozina, uderzenie z niewielkiej odległości - gooool!

49. A tymczasem Balogun strzela, Kucharski nie dał się zaskoczyć.

48. Faul Sobika przy linii bocznej pola karnego, dobra okazji do wrzutki.

46. Wznawiają przyjezdni, u których są dwie zmiany.

W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy po trzech kwadransach zawodów.

45. Ostatni gwizdek arbitra w I połowie.

43. Zaprzepaszczona szansa Sobika.

42. Z lewej strony celnie dogrywa Sobik, Kozina znów doskonale ustawiony w polu karnym - goooooo!!!

41. Główkuje Lewandowski ,świetna obrona Kucharskiego.

39-40. Okres przewagi "rekordzistów", z której... niewiele wynika.

38. Gaudyn blokuje strzał Zychowicza - rzut rożny.

36. Wszędobylski Mikulski poprowadził Agroplon do kolejnego ataku, to bez wątpienia najlepszy gracz gości.

34. Rajd Glenia, bez dokładnej centry, niestety.

33. Korner dla Agroplonu.

33. Czaicki do Sobika, sędzia-asystent "profilaktycznie" podnosi chorągiewkę.

31. Po akcji Czaickiego z Gaudynem - rzut rożny; główka Karety wybita przez obrońców.

29. Ofensywne przewinienie Gaudyna na Zuzelu.

27. Faul Jampicha na Mikulskim w narożniku boiska.

27. Po raz kolejny szarpnął lewą stroną Żołna.

25. Fantastyczne podanie Czaickiego do Koziny, Cybulko nogą broni strzał Koziny, poprawka Czernka zza linii pola karnego nad bramką.

23-24. Gra nieco zaostrzyła się.

22. Natychmiastowa riposta, świetne dogranie z lewej strony Żołny, Kozina dopełnia formalności na dalszym słupku.

20. Jaka będzie odpowiedź "rekordzistów"?

20. Surowiak - mocno i pod poprzeczkę - 0:1.

19. Faul Gaudyna  w polu karnym na Mikulski - "wapno"!

18. Źle wykonany rzut rożny przez Czaickiego.

15-16. Rekord w ofensywie, a po przeciwnej stronie Jampich ma sporo pracy przy Mikulskim.

15. Wysoki pressing Rekordu, Kozina zyskał aut.

13. Faul Dymińczuka na Madzi - kartka.

11. Z dystansu Sobik, broni Cybulko.

10. Po wrzutce Gaudyna z bliska, w poprzeczkę Czaicki!

9. ładny zwód Sobika, dośrodkowanie niecelne.

8. Rzut wolny dla Agroplonu ok. 35. metrów od bramki, piłkę wybija Kareta.

7. Na przedpolu Cybulko.

6. Mikulski ograł Jampicha, lekki strzał wyłapany przez bramkarza.

6. Aktywnie na lewej stronie Sobik z Żołną.

5-6. Bielszczanie w ataku pozycyjnym.

4. I pierwszy sygnał Agroplonu do ataku, groźnie strzelał Mikulski, na korner Kucharski.

2-3. Goście na razie schowani na własnej połowie.

1. Po solowej szarży nad bramką z 20-stu metrów uderzył Kozina.

1. Przy padającym deszczu rozpoczynają gospodarze.

W jesiennym spotkaniu obu ekip odnotowaliśmy remis 0:0. Aktualnie „rekordziści” plasują się na 6. pozycji w tabeli, Agroplon jest na przedostatnim, 17. miejscu. Przewaga punktowa gospodarzy nad zespołem z Głuszyny wynosi 19 punktów. Co jeszcze wiedzieć warto przed pierwszym gwizdkiem arbitra (sędziuje Smaczny z Bytomia) – nasz zespół nie przegrał w tym sezonie meczu rozgrywanego przy Startowej, goście nie zaznali jeszcze smaku wygranej w delegacji. Ekipa Rekordu wystąpi w strojach koloru białego, przyjezdni na pomarańczowo-czarno.