Mechanik Kochcice – Rekord B-B 1:5 (0:3)

Biało-zieloni z awansem do II rundy Pucharu Polski w Śląskim ZPN.

Mechanik Kochcice – Rekord Bielsko-Biała 1:5 (0:3)

0:4 Wróbel (58.min)

0:5 Kozina (73. min.)

1:5 M. Płonka (74. min.)

Rekord: Żerdka – Groń, Rucki, Jampich, Waliczek, Gleń, Płowucha (46. Czernek), Czaicki (58. Kozina), Szymański, Caputa, Wróbel

Od pierwszego gwizdka sędziego uwidoczniła się przewaga gości i różnica klas rozgrywkowych, w których na co dzień występują oba zespoły. Dysproporcję na korzyść trzecioligowców golem z rzutu wolnego, z ok. 20-stu metrów udokumentował już w 8. minucie Mateusz Waliczek. Na kolejnego, prawidłowo zdobytego gola przez bielszczan trzeba było czekać, aż do 40. minuty. Celowo należy podkreślić słowo „prawidłowo”, bowiem zanim arbiter zaliczył gola Sewerynowi Capucie, „rekordziści” trzykrotnie trafiali do siatki bramki gospodarzy, trzykroć w górę wędrowała chorągiewka sędziego-asystenta. Gol na 3:0 Marcina Wróbla, zdobyty po dobrze rozegranym kornerze, rozwiał wszelkie nadzieje kochciczan na korzystny rezultat.

Choć wynik tego nie sugeruje, lepsze zawody podopieczni Piotra Jaroszka zagrali w drugiej odsłonie. Mniej niedokładności, trochę więcej koncentracji przełożyło się na ciut większą jakość gry. Podkreślić warto, iż spory udział przy trafieniach M. Wróbla i Marcina Koziny miał notujący ostatnie podanie Mateusz Gleń. Honorowy gol dla Mechanika padł po błędzie w ustawieniu Michała Gronia.

Ogranie a-klasowego, notabene bardzo ambitnego rywala, było najnormalniejszą powinnością „rekordzistów”. Zakładać trzeba, że w II rundzie na ekipę z Cygańskiego Lasu czekać będzie znacznie bardziej wymagający oponent, a losowanie par w tej fazie rozgrywek już jutro.